logo1akredyta.jpg


SPK.jpg

CWB.jpg

Aktualności
 
 Kontakt:
 Dyrektor ds. lecznictwa -
  tel. (89) 741 94 15
 Kadry - tel. (89) 741 94 12
 e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

infrastruktura.png
ue-efrr-l.png
program_regionalny.png    logo_zporr.png
Strona Startowa arrow Oddziały Szpitalne arrow Oddział Chirurgiczny z pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym
Drukuj Poleć znajomemu

            Oddział Chirurgiczny z pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym

Koordynator Oddziału - tel. 89-741-94-40

Gabinet Lekarski - tel. 89-741-94-76

 Pielęgniarka Oddziałowa, Dyżurka Pielęgniarek - tel. 89-741-94-07

 

 

 

 

Koordynator Oddziału:

lek. med. Jacek Grzegorz Praszkiewicz - koordynator, specjalista chirurg

 

Zespół Lekarski :   

lek. med. Barbara Sudak-Biały - zastępca koordynatora, specjalista chirurg 
dr n. med. Wojciech Kozłowski  - specjalista chirurg
lek. med. Tomasz Doraczyński - specjalista ortopeda, traumatolog
lek. med. Sławomir Osiński - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Leszek Głowacki - specjalista chirurg
lek. med. Marek Gojło - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Piotr Ziółkowski - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Bogusław Kuprian - specjalista II st. w zakresie: ortopedii i traumatologii
lek. med. Piotr lwulski - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Michał Rybołowicz - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
dr n. med. Zbigniew Żęgota - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Janusz Michałowski - w trakcie specjalizacji chirurgii ogólnej

 

p.o. Pielęgniarka Oddziałowa:

Hanna Parda  - pielęgniarka


 

Oddział Chirurgiczny w mrągowskim Szpitalu istnieje już od  1946 roku.  Jego pierwszym ordynatorem był lekarz Jerzy Lipiński. Jego następcami byli :   lek. Edward Weis i  lek.  Henryk Piechota oraz dr n. med. Wojciech Kozłowski, który pełnił tę odpowiedzialną funkcję do lipca 2010 roku i nadal pracuje w oddziale służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecnie ordynatorem oddziału  jest lekarz specjalista chirurgii ogólnej  Jacek Praszkiewicz. W latach 50 pracował tu lek. Mieczysław Szwałkiewicz późniejszy Konsultant Wojewódzki ds. Chirurgii Ogólnej, nauczyciel wielu chirurgów i wieloletni Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej  Wojewódzkiego Szpitala  w Olsztynie. W naszym szpitalu pracował także późniejszy Nestor Ortopedii Olsztyńskiej  absolwent mrągowskiego Liceum Ogólnokształcącego  prof. Stefan Bołoczko.

 

Szpital posiada Certyfikat  Ministra Zdrowia potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług medycznych we wszystkich oddziałach szpitalnych.

Oddział Chirurgii

Na bazie 31 łóżkowego, dobrze wyposażonego oddziału  z salami chorych  2, 3, 4 osobowymi z telewizją i możliwością dostępu do internetu, zespół sześciu specjalistów chirurgii ogólnej i dwóch specjalistów chirurgii urazowo – ortopedycznej wraz z doświadczonym zespołem pielęgniarek, opiekunek medycznych świadczy szeroki zakres usług szpitalnych z zakresu chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej oraz endoskopii diagnostycznej, zabiegowej górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Okres  oczekiwania  na przyjęcie do szpitala jest krótki,  a średni czas  pobytu w oddziale od 
3 do 5 dni, w zależności od rodzaju schorzenia i zastosowanej metody leczenia.   Honorowane są skierowania wystawione przez lekarzy rodzinnych, poradni  specjalistycznych i gabinetów prywatnych.
szpitala 

 

       W Oddziale wykonywane są między innymi operacje :

pęcherzyka żółciowego  mało inwazyjną metodą laparoskopową lub klasyczną, operacje na drogach żółciowych, żołądku,  jelitach i odbytnicy (z przyczyn nowotworowych i innych), operacje proktologiczne (hemoroidów, szczeliny odbytu, ropni około odbytniczych), operacje przepuklin brzusznych (zwykle z zastosowaniem siatek syntetycznych), żylaków kończyn dolnych, operacje kruroskopowe żył kończyn dolnych, leczenie zespołu stopy cukrzycowej (przy ścisłej współpracy z diabetologiem), operacje tarczycy (po konsultacji endokrynologicznej), operacje przykurczu Duputrena, haluksów, „zatrzaskujących palców”, zespołu cieśni nadgarstka, oraz zabiegi artroskopowe stawów kolanowych, barkowych skokowych. Wykonywane są także procedury zachowawcze i zabiegowe w przypadkach złamań i zwichnięć u osób dorosłych. Zespół chirurgów wykonuje także też szeroki zakres chirurgii „ostrego brzucha” w ramach całodobowego ostrego dyżuru.Pacjentom obciążonym dodatkowymi schorzeniami np. układu sercowo naczyniowego, nerwowego, cukrzycą, niewydolnością nerek, zapewniony jest dostęp do konsultacji specjalistów chorób wewnętrznych, kardiologa, neurologa, diabetologa, nefrologa. Ścisła współpraca oddziału ze Stacją Dializ w Mrągowie daje możliwość leczenia chirurgicznego pacjentów z niewydolnością nerek wymagających leczenia nerko zastępczego (hemodializ). Pacjenci z urazami wielonarządowymi, lub niewydolnością wielonarządową w przebiegu choroby podstawowej lub przebytej skomplikowanej operacji chirurgicznej, mogą być leczeni w bardzo dobrze wyposażonym Oddziale Intensywnej Terapii.

      

 

         Diagnostyka i zabiegi endoskopowe : 

W strukturze oddziału jest także pracownia endoskopowa w której doświadczony personel lekarsko - pielęgniarski wykonuje endoskopię diagnostyczną, zabiegową górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Pracownia wyposażona jest w kilka videogastroskopów i videokolonoskopów. Wykonywana jest gastroskopia (także w trybie ambulatoryjnym),  kolonoskopia diagnostyczna i zabiegowa, z biopsją lub bez, kontrola endoskopowa po przebytym leczeniu zachowawczym, operacyjnym lub endoskopowym,  usuwanie endoskopowe polipów górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego  (polipektomia endoskopowa), endoskopowe tamowanie krwawień z przewodu pokarmowego i endoskopowe leczenie zmian naczyniowych. Lekarze wykonujący badania endoskopowe posiadają certyfikaty umiejętności Prestiżowych Lekarskich Towarzystw Naukowych.

 

Z dniem 1 czerwca 2015r. Szpital Mrągowski im. Michała Kajki Sp. z o.o. w Mrągowie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia podpisał umowę na nową usługę medyczną dotyczącą badań endoskopowych przewodu pokarmowego dla pacjentów ambulatoryjnych - Kolonoskopia. Jest to nowa usługa, które nie wymaga pobytu pacjenta w Szpitalu i wykonywana jest na podstawie skierowań od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalistę. Kolonoskopia to badanie endoskopowe pozwalające ocenić jelito grube, a w określonych przypadkach końcowego odcinka jelita cienkiego. Jest to również badanie diagnostyczne pozwalające ocenić błonę śluzową badanego odcinka jelita grubego, jak również badaniem, terapeutycznym polegającym na : usuwaniu polipów, tamowaniu krwawień, endoskopowym poszerzaniu powstałych zwężeń, czy paliatywnym udrażnianiu jelita grubego.


DSC_6726.JPG DSC_6718.JPG

 

   

DSC_6728.JPG

 

 

   

          Diagnostyka Obrazowa :

Na bazie nowocześnie wyposażonej, czynnej przez całą dobę pracowni rentgenowskiej wykonywane są badania radiologiczne. W szpitalu wykonywana jest także tomografia komputerowa.  W szpitalnej Pracowni Ultrasonografii wykonywane są badania brzucha, przestrzeni zaotrzewnowej, układu moczowego, klatki piersiowej, tarczycy, piersi, narządu rodnego a także ECHO serca i badania Dopplerowskie układu naczyniowego.
 

 

           Opieka poszpitalna :

Celem zapewnienia ciągłości leczenia naszym pacjentom oferowana jest przez lekarzy specjalistów pracujących w Oddziale opieka ambulatoryjna w Przyszpitalnej Poradni Chirurgii Ogólnej i Urazowo - Ortopedycznej.

 


              
Przyszpitalna Poradnia Chirurgiczna czynna jest cztery razy w tygodniu :

Wtorek         od godziny 14.00  do 18.00 - przyjmuje lek. med. Barbara Sudak-Biały                      
Środa           od godziny   8.00  do 12.00 -
przyjmuje dr n. med. Wojciech Kozłowski
Czwartek      od godziny 10.00  do 14.00 - przyjmuje dr n. med. Wojciech Kozłowski
Piatek         
od godziny 10.00  do 12.00 - przyjmuje dr n. med. Jacek Praszkiewicz

 

          

          Przyszpitalna Poradnia Chirurgii Urazowo Ortopedyczna   


Poniedziałek   od  godziny  13.00 – 17.00 - przyjmuje lek. med. Piotr lwulski
Wtorek           od  godziny    8.00 – 12.00
- przyjmuje lek. med. Sławomir Osiński    
Środa             od  godziny  14.00 – 18.00
- przyjmuje lek. med. Rybołowicz Michał

                                               
W strukturze organizacyjnej Oddziału Chirurgicznego z p/oddziałem Urazowo - Ortopedycznym znajduje się  Blok Operacyjny który stanowi wydzieloną, zamkniętą komórkę organizacyjną Szpitala.

   
           Informacje dotyczące Bloku Operacyjnego

Kierownik Bloku Operacyjnego -  lek. med. Jacek Basiński,
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii,
Pielęgniarka Oddziałowa - lic pielęgniarstwa Grażyna Sienkiewicz
specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego

Sale Bloku Operacyjnego usytuowane są na drugim piętrze szpitala, przy oddziale chirurgicznym z p/oddziałem urazowo-ortopedycznym. Blok operacyjny jest utrzymywany w pełnej gotowości do natychmiastowego wykonania zabiegów operacyjnych o każdej porze z pełną obsadą i zabezpieczeniem. Dostępny jest  dla osób bezpośrednio zaangażowanych w wykonywanie zabiegów operacyjnych. Na Bloku Operacyjnym wykonuje się wysokospecjalistyczne zabiegi operacyjne w zakresie Chirurgii z p/oddziałem urazowo-ortopedycznym oraz Położnictwa z Ginekologią.  Dysponujący 2  salami operacyjnymi. Wykonujemy kompleksowo specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, ortopedyczne, ginekologiczne : w trybie planowym i ostrym. Operacje wykonywane są metodami klasycznymi a także techniką laparoskopową. Blok Operacyjny dysponuje aparatami do znieczuleń nowej generacji, które umożliwiają pełne monitorowanie stanu pacjenta w czasie zabiegu.


     
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Sprzedaż i Serwis komuteróws YATECH